(ALBANIA SPORT)- Sulmuesi Julian Malo dhe portieri Edvan Bakaj janë larguar nga Laçi. Edvan Bakaj është sistemuar tashmë te Besa, ndërkohë që Malo ka shkuar te Kamza e Kategorisë së Parë. Te Laçi është afruar portieri Eno Haxhiaj, i cili bëhet kështu i treti lojtar në dispozicion të Stavri Nicës pas Eduard Tanushit dhe Nikoll Doçit.

TË GJITHA LËVIZJET
NË KATEGORIN SUPERIORE

APOLONIA
Të ardhur:
Të larguar: Edin Feruzoviç, Semir Haxhibuliç, Elton Grami, Erion Hoti


BESA
Të ardhur: Vioresin Sinani, Edvan Bakaj
Të larguar: Liridon Leci

DINAMO
Të ardhur: Maksimiliano Timpanaro, Emiljano Vila
Të larguar: Gerhard Progni


FLAMURTARI
Të ardhur: Gerhard Progni, Elton Grami, Puljiz, Djoriç, Tasunoviç
Të larguar: Marius Ngjela, Marko Bashiç, Amarildo Belisha, Besir Arifaj, Darko Djukiç, Robert Alvizh, Flavio Zhunior

GRAMOZI
Të ardhur: Marius Ngjela, Erion Hoti, Andi Lalaj
Të larguar: Ervin Nuredini, Erjon Islami, Marko Dos Santos, Ervis Ismolli

KASTRIOTI
Të ardhur: Zekeria Ramadani, Aleksandër Jankoviç
Të larguar: Klevis Roshi, Fejzo Shënaj, Florian Braho, Raimond Shala, Vilson Lila, Arjon Mustafa, Rigers Hoxha, Pëllumb Jusufi, Fatmir Caca, Oltion Balluku

LAÇI
Të ardhur: Eduard Tanushi, Nikoll Doçi, Eno Haxhiaj
Të larguar: Edvan Bakaj, Julian Malo

SKËNDERBEU
Të ardhur:
Të larguar: Marian Tomasiç,  Milain Guerrib, Antonio Rukavina, Aldo Guna

SHKUMBINI
Të ardhur: Driton Krasniqi, Fejzo Shënaj, Virtyt Hashani, Klement Xhyra
Të larguar: Roland Dervishi, Hetlem Çapja, Arvist Gjata

TEUTA
Të ardhur: Aldo Guna, Saimir Varoshi, Cota, Fatmir Caca
Të larguar: Henri Ndreka, Berat Hyseni,

TIRANA
Të ardhur:
Të larguar:


VLLAZNIA
Të ardhur: Amarildo Belisha, Elvis Kraja, Liridon Leci
Të larguar: Elvin Beqiri, Ardit Beqiri, Blerim Rustemi, Leandro Teofilio, Erjon Rizvanolli, Fitim Kasapi, Vioresin Sinani