p styletext-align justifyGuardiola ka disa arsye per te mos qene i qete ne prag ne prag te 90 minutave te para kunder Monakose kryesuese te kampionatit francez Skuadra e principates synon cerekfinalen per here te 2-te ne 3 sezonet e  fundit dhe i ka fituar te gjashta sfidat me sistem vajtje-ardhje perballe skuadrave angleze ne arenen europiane ndersa sulmuesi kryesor i miqve Radamel Falkao ka shenuar 13 gola ne 14 ndeshjet e fundit ne te gjitha kompetcionetbrbr
p styletext-align justifyNe kete edicion skuadra e principates e ka festuar nje fitore ne toke angleze teksa mundi 2-1 Tottanhamin ne fazen ne grupe  Sezonin e kaluar Mancester Siti shkeli per here te pare ne historine e vet ne terrenin e cerekfinaleve ku eliminoi Paris San Zhermen per tu ndalur nga Reali i Madridit Anglezet nuk njohin humbje ne 9 ndeshjete  fundit te Champions Liges ne shtepi Guardiola ia ka kaluar gjithmone nje te tetat me skuadrat e tij te meparshme Barcelonen dhe Bajernin 16 pjesemarrje ne totalbrbr
p styletext-align justifyMonako ka luajtur per here te fundit ne cerekfinale ne vitin 2015 ne 18-at eliminoi Arsenalin por me tej u ndal nga Juventusi  Te dyja skuadrat arriten barazime ne fundjave Mancester City nuk shkoi pertej rezultatit te bardhe kunder Hadersfilld ne FA Cup cka i dha fund nje ecurie prej kater fitoresh radhazi Krahasuar me dhjetorin skuadra e Guardioles ka fituar dy pozicione ne renditjen e Premier Liges duke u bere ndjekesi me i afert i Celsit por distanca ne pike eshte dyfishuar Monako eshte ne gare per te tre trofete ne francebrbr
p styletext-align justifyTe premten barazuan 1-1 ne transferten ndaj Bastia por kryesuesit e Lige 1 kane 3 pike avantazh ne tabele dhe kane vrapuar me nje mesatare prej rreth 3 golash per ndeshje ne kampionat Per vendasit mungojne sonte per shkak demtimi blerja e re Gabriel Zhezus por edhe  Kompani monegasket nuk do te kene te gatshem te pezulluarit Zhemerson dhe te demtuarin Boskiliabrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br