Amantino Mancini nuk e ka ndrmend t largohet nga Inter, pa marr parasysh se ai sht njri prej futbollistve q shihet si i panevojshm pr trajnerin Jose Mourinho.

Deri tash, braziliani ka pasur vetm 6 paraqitje n t gjitha garat zyrtare. Shum pak, por 29 vjeari nuk dorzohet.Tashm jam stabilizuar n Milano dhe dshiroj t vazhdoj t luaj n fanelln e Interit. Gjja e rndsishme sht q t qndroj i qet dhe t punoj mir, kshtu do t kem mundsi tjera, tha ish futbollisti i Roms.