Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dhënë alarmin se periudha tranzitore në sistemin e drejtësisë po shfrytëzohet për abuzime.


Në një postim në twitter, Manjani thotë se vetting-u,por edhe institucionet e reja duhet të fillojnë punë një orë e më parë, pasi sipas tij disa e kanë lëshuar pa doreza.


“Mjer kë çon halli në gjykatë! thotë Manjani.


/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter