p styletext-align justifyEliminimi nga Kupa e Mbretit mund t8217i kushtoje shume Diego Simeones te pakten keshtu thote ne nje analize te sajen gazeta Marca Duke krahasuar karakteristikat dhe situatat e argjentinasit me ato te Jurgen Klopp dhe periudhen kur drejtonte Dortmundin Marca thekson se mbase eshte koha qe Simeone te largohet ashtu sikurse beri edhe Klopp Argjentinasi padyshim eshte arkitekti i nje skuadre dhe filozofie tejet unike qe ka gezuar keto 5 sezone Atletico Madrid Sukseset kane qene tejet domethenese pasi Los Rojiblancos u kthyen ne nje skuader qe diktonte rezultate edhe ne Evrope pikerisht ashtu sikurse bente edhe Dortmundi i Jurgen Klopp Por Marca thekson se situatat jane te ngjashme Aktualisht Simeone po perjeton vitin me te keq te tij me Atleticon Vend i katert ne La Liga 7 pike larg Realit te Madridit qe ka dhe dy ndeshje me pak Eliminim nga Kupa e Mbretit dhe nje Champions League qe mbetet shansi i vetem per te shpetuar sezonin Marca rikujton se edhe Jurgen Klopp ne vitin e tij te fundit me Dortmundin perjetoi nje sezon deshperues per sa i perket rezultateve deri sa ne fund te dyja palet vendosen qe te ndaheshin Ne analizen e saj Marca i druhet faktit se njejte sikurse ndodhi me Dortmundin qe vuajti disi humbjen e identitetit Klopp apo dhe me Manchester United-in qe humbi identitetin Ferguson edhe Atletico mund te humbase identitetin Simeone Por 8220a ja vlen te mbahet ky identitet nese rezultatet jane vetem ne renie8221 eshte pyetja qe po trazon me se shumti kampin madrilenbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br