Nje La Liga si kjo e sivjetshmja ne Spanje nuk shijohej prej me shume se nje dekade me tre skuadra qe jane te ndara nga vetem nje pike ne renditje citon Supersportbr
br
Barcelona ishte skuadra e fundit qe zbriti ne fushe nga pretendentet duke likujduar 3-0 Malagan pa shume veshtiresi pavaresisht se java nuk kishte qene e lehte per blaugranat si pasoje e doreheqjes se presidentit Sandro Rosellbr
br
Tata Martino vleresoi pikerisht forcen e karakterit te te tijve duke e cilesuar ate si piken me te forte te ketij formacionibr
br
Futbollistet treguan se jane profesioniste duke mos u ndikuar nga ngjarjet e fundit ne klub Ata qendruan te perqendruar dhe ne nje kampionat si ky ku cdo ndeshje eshte nje finale kjo eshte gjeja me e rendesishmebr
br
Messi nuk realizoi serish ne kampionat por per trajnerin argjentinas ky nuk perben nje problem pasi ylli i skuadres se tij serish dha asist per te tjeretNje lojtar si Messi mbulon cdo rol ne fushe Ai e ka shume te thjeshte te luaje ne cdo pozicionbr
br
Nuk perben asnje problem fakti qe nuk realizoi pasi ne kete periudhe ai po jep shume pasime per gol per shoket e tij te skuadresbr
br
Messi shenon ose jo mbetet njesoj i rendesishem per ekipin Sfida e radhes per Barcelonen do te jete ne Kupen e Mbretit ndaj Levantes ku katalanasit jane pothuajse te kualifikuar fale suksesit 4-1 ne ndeshjen e pare