Kylian Mbappé është futbollisti i tretë më i ri që shfaqet në finalen e Kupës së Botës, pas Giuseppe Bergomit 18 vjecar me Italinë në vitin 1982 dhe Pelé 17 vjeçar me Brazilin në vitin 1958. Ylli i PSG-së aktualisht është në moshën 19 vjeçare. Ky është turneu i parë i tij në këto përmasa dhe deri më tani ka shënuar dhe 3 herë.


15 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)