Kategoria Superiore

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar datat e ndeshjeve t javs s par t Kategoris Superiore pr edicionin 2010-2011. Megjithat, nga gjasht ndeshjet q pritet t luhen, data dhe vendi mund t thuhen me saktsi vetm pr pes prej tyre. Kjo pr faktin se zhvillimi i sfids ndrmjet Vllaznis dhe Bylisit ka mbetur pezull. Pr shkak t rikonstruktimit t tapetit n stadiumin “Loro Borii”, shkodrant kan krkuar q ndeshja e tyre me skuadrn ballshiote t luhet t mrkurn. Por, sektori i garave n FSHF nuk ka prcaktuar asnj dat t sakt, pasi drejtuesit kuqeblu ende nuk kan dorzuar kontrat me nj tjetr stadium, pr ta zhvilluar aty ndeshjen. Fushat m t mundshme pr takimin Vllaznia-Bylis jan Lai ose Kamza. Ndrkoh, kampionati elitar n vend do t startoj t shtunn m dat 21 me ndeshjet Dinamo-Flamurtari (ora 17.30 n “Qemal Stafa”) dhe Teuta-Lai (ora 20.30 n “Niko Dovana”). T dieln n fush zbresin iftet Elbasani-Tirana dhe Shkumbini-Kastrioti (n “Qemal Stafa”), ndrsa t hnn, m dat 23 gusht, Besa pret Sknderbeun.
#