E enjte 26 Prill 2012 1940

 


SELIA E PARTISE SOCIALISTEQe prej ores 17.45 ne seline e Partise Socialiste eshte mbledhur grupi parlamentar i cili po vijon diskutimet me dyer te mbyllura vetem pak ore pas perfundimit te takimit te kreut te PS Edi Rama me ish-kryeministrin Fatos Nano tashme i veteshpallur kandidat per president.Nuk dihet konkretisht se cili do te jete fokusi i debatit ne grup por vetem pak dite me pare deputetet e PS percaktuan strategjine qe do te ndjekin per zgjedhjen e kreut te ri te shtetit. Sipas saj PS nuk do te kete nje kandidat te vetin zyrtar dhe nuk do te jape as firmat per Nanon. Por ai do te mbeshtetet nese del si emer kompromisi nga konsultimet me PD.

 


 

Komente

Facebook