(I plotësuar)
Nora Gjakova megjithatë është eliminuar nga Kampionati Botëror në Azerbajxhan. Xhudistja gjakovare u mposht në rrethin e tretë nga xhudistja nga Mongolia, Sumiya Dorjsuren.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


 
Nora Gjakova ka gjasa të mira që të na sjellë medalje nga Kampionati Botëror që po zhvillohet në Kazakistan. Xhudistja gjakovare ka arritur fitore sot në përballejen me austriaken, Tina Zeltner.
Forma e Norës dukej shumë e madhe dhe se fitorja e sotme i siguron kualifikim në raundin e tretë. /Indeksonline/