brbrPartia Demokratike Shqiptare ne Maqedoni ka nisur bisedimet me kryeministrin Gruevsi per tu bere pjese e koalicionit qeverises Konfirmimin vjen nga lideri i saj Menduh Thaci i cili u dha fund dyshimeve te ngritura ne media per perfshirjen e kesaj force politike ne qeveri Pavaresisht interesit te gazetareve Thaci nuk dha asnje emer konkret per postet ministrorebrbr
brbrMenduh Thacibrbr
brbrBisedojme me kryeministrin por ende nuk kemi mberritur ne ate pike sa te kemi percaktuar postet ministrore dhe ato te drejtoreve neper institucionet shteterore Ne kemi dy prioritete shume te medha se pari procesin integrues dhe ceshtjen e platformes politike te tjerat jane me te lehta Nuk eshte korrekte qe pa perfunduar bisedimet te thuhet se kush do te jete minister absolutisht nuk kemi arritur deri aty Politikisht dihet se cilat jane qendrimet tonabrbr
brbrKomentet Thaci i beri nga Struga ku mori pjese ne hapjen e zyres se re te kesaj partie Ai foli edhe per pergjimet qe vazhdon te publikoje lideri i opozites Zaev qe i cilesoi te paverteta dhe te montuarabrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
brbrbrbr
br