Transmetuar me 02052014 - 2207
Mendu Thaci

PUBLICITET

Maqedoni 2 maj 2014 NOAal- Kryetari i PDSH-se Menduh Thaci nuk ka ndermend te dorehiqet edhe pse nga zgjedhjet e se dieles partia e tij pesoi humbje te thelle ndersa kerkesa per heqje dore nga politika erdhi nga bashkepartiaku i deridjeshem Zijadin Selabr
br
Nuk jap doreheqje nese kerkojne kete doreheqje tradhtaret e PDSH-se dhe armiqte e PDSH-se Normalisht une u nenshtrohem organeve te partise dhe kjo do te jete krejt e hapur Seriozisht eshte biseduar per kete ceshtje dhe une nuk preferoj dramatizim te situates kemi Kongresin edhe 10 muaj Kongresin e rregullt dhe ne kuader te nje procedure te rregullt do ti zgjedhim te gjitha ceshtjet brenda partise ka thene Thaci pas takimit te sotem me ambasadorin amerikan Pol Volersbr
br
Ne pyetjen per takimin me mandatarin per formimin e qeverise se re Nikolla Gruevski ai pranoi se ka realizuar nje takim te tille Po po kam pasur pardje takim me kryeministrin nje takim qe ka zgjatur 1 ore por asgje nuk eshte definitive dhe finale tha aibr
br
Ndersa lidhur me kercenimet e BDI-se ai pergjigjet ne stilin e tij Po kot flasin ata nuk kane kurrfare potenciali per kercenime te ketilla por vetem tregojne nje deshire patologjike qe non-stop te jene pjese e qeverisebr
br
Nderkohe per takimin ne ambasadorin Volers ai tha se ishte nje takim i rregullt ku eshte biseduar per ceshtjen e zgjedhjeve presidenciale dhe zgjedhjeve parlamentarebr
br
Une i rendita ne perpikeri te gjitha parregullsite qe i ka bere oponenti yne politik BDI-ja prej kercenimeve shantazheve keqperdorimit te administrates blerjes se votes ne menyre te hapur dhe shume brutale dhe ky proces per mua dhe per PDSH-ne eshte teresisht i pa rregulltbr
br
Me pastaj u bisedua permundesine e formimit te qeverise se re te Maqedonise ku une shpreha te vetmen brenge qe e kemi si PDSH mundesia e de-bllokimit te procesit integrues tha Thaci Noaal

lang enUS

p idlast