Mbi 26 milione telespektatore kane ndjekur mbremjen e djeshme spotin elektoral te kandidatit demokrat per ne Shtepine e Bardhe, Barack Obama.

Lajmin e bejne te ditur mediat amerikane. Mesazhi u transmetua nga CBS, NBC dhe Fox.

Ai zgjati plot 30 minuta dhe kushtoi disa miliona dollare.