Gjithsesi ai deklaron se ka ende objektiva per te arritur. Me Kombetaren e Argjentines nuk kam arritur shume prej deshirave qe kam. Jam i ri dhe kam ende kohe per ti realizuar gjithsesi nje prej tyre mund ta realizoj gjate ndeshjes se radhes. Duhet te dini qe nuk kam fituar asnjehere kunder Brazilit edhe pse jam perballur ne disa raste ndaj tyre. Jane nje nga kundershtaret me te veshtire per tu mundur dhe ndeshja kunder tyre ka nje vlere shume te madhe per tifozet e vendit tone. Ka ardhur momenti qe te shijoj fitoren ndaj rivaleve historike te Argjentines tha Lionel Mesi. Ai deklaroi se ky muaj do jete nje nga me te rendesishmit e sezonit per te dhe deshiron qe te jete edhe nje nga me te bukurit. Do perjetojdy nga ndeshjet me te rendesishme dhe te bukura per tifozet Perballem ndaj Brazilit dhe me pas ndaj Realit te Madridit. Do jap maksimumin tim qe ky muaj te jete nje nga me te bukurit per mua. Sigurisht qe do me pelqente me te vertete shume qe edhe te shenoja ne keto sfida speciale perfundoi deklaraten e tij Mesi. Ai eshte ne nje forme te shkelqyer fizike dhe trajneri i Kombetares se tij Serxhio Batista e pranoi se pret shume nga ylli qe ka ne dispozicion. Mesi mund te beje diferencen ne cdo moment. Kam besim qe do e drejtoje me sukses skuadren ne fushen e lojes dhe ne fund te ndeshjes me Brazilin do festojme fitoren tha kreu i pankines se Argjentines.

Ronaldinjo Hakmarrem me ata qe sme besuan


Ronaldinjo nuk u grumbullua nga Karlos Dunga per ne Kupen e Botes ndersa trajneri Menezes e ka rikthyer ate ne Kombetaren e Brazilit pas 19 muajsh. shte nje rikthim shume i bukur per mua. Madje me i bukur se dhe hera e pare qe kam luajtur me Kombetaren. Kam vuajtur shume kur nuk me moren ne Kupen e Botes pasi me te vertete qe nuk e prisja nje gje te tille. Gjithsesi ne ndeshjen kunder Argjentines do u tregoj te gjithe atyre qe nuk besuan te une se gabuan me ate vendim. Dua te marr hak ne fushen e lojes tha Ronaldinjo duke iu referuar Karlos Dunges. Nderkohe persa i perket faktit qe po vuan ne aktivizim te Milani ai shtoi - Nuk kam asnje problem te Milani. Une po stervitem shume per te rigjetur formen time me te mire fizike. Do te rikthehem ne fushen e lojes me mire nga cfare kam qene me perpara. E rendesishme eshte qe skuadra te vazhdoje te fitoje edhe pa mua ka pohuar Ronaldinjo.

Formacionet e mundshme


Brazili 4-2-3-1 Viktor A.Santos T.Silva D.Luiz D.Alvesh Nejmar Ramirez Lukas Andre Robinjo Ronaldinjo. TrMenezes
Argjentina 4-3-3 Romero Hainze G.Milito Demikelis Zaneti Maskerano Pastore Bolati Mesi Higuain Di Maria. Tr Batista

Ndeshjet/ Sot


Oman - Bjellorusi 1200
Arabi Saudite - Gane 1200
Kine - Latoni 1235
Hong Kong - Paraguaj 1300
Mal i Zi - Azerbajxhan 1300
Rusi - Belgjike 1700
Sllovaki - Bosnje 1700
Estoni - Litenshtejn 1745
Argjentine - Brazil 1800
Bullgari - Serbi 1800
Hungari - Lituani 1800
Egjipt - Australi 1830
Izrael - Islande 1830
Danimarke - eki 2015
Luksemburg - Algjeri 2015
Zvicer - Ukraine 2015
Austri - Greqi 2030
Holande - Turqi 2030
Itali - Rumani 2030
Poloni - Bregu Fildishte 2030
Afrike e Jugut - SHBA 2030
Suedi - Gjermani 2030
Irlande e Veriut - Morok 2045
Irlande - Norvegji 2045
Slloveni - Gjeorgji 2045
Angli - France 2100
Portugali - Spanje 2200