brbrDeputetja Mesila Doda ka konfirmuar ate qe ne Partine Demokratike dihej prej muajsh Ajo eshte larguar nga grupi parlamentar Nepermjet nje postimi ne rrjetet sociale Mesila Doda e cila prej 2009 eshte zgjedhur deputete ne listen e PD ne qarkun e Fierit ka sqaruar se qendrimet e saj ne dy vitet e fundit nuk jane mirepritur ne Partine Demokratike E gjetur ne kete udhekryq ku mungon cdo lloj komunikimi e bashkepunimi reciprok e perjashtuar de facto nga veprimtaria politike e deputetit me duhet te lajmeroj veprimet e mia me te fundit te shkeputjes se marredhenieve formale me grupin parlamentar te partise demokratike 8211 shkruan Doda Deputetja leshon akuza te ashpra ndaj PD parti ne te cilen sipas saj klientelizmi eshte mbret i situates Edhe pse Mesila Doda nuk sqaron se pjese e kujt partie do te jete mesohet se ajo i eshte bashkuar Partise per Drejtesi Integrim dhe Unitet te Shpetim Idrizit Mesila Doda eshte deputetja e dyte qe largohet nga PD pas Gjovalin Kadelit i cili iu bashkua LSI Ne 2 vjet koalicioni opozitar ka humbur 9 deputete dhe numeron tashme vetem 48 deputete per balle nje super mazhorance brbr
br