Lionel Messi e ka fituar Topin e Art, mimin m t madh europian t futbollit.Messi, i cili luan pr Barcelonn dhe kombtaren e Argjentins, u b argjentinasi i par i cili shpallet futbollist m i mir i Europs.Messi, 22 vjear e mundi fituesin e vitit t kaluar Cristiano Ronaldo n anketn q e zhvilloi revista France Football.Fituesi u zgjodh me votat e gazetarve nga mbar bota.Renditja:

1 MESSI (473 pik)

2 C. Ronaldo (233)

3 Xavi (170)

4 Iniesta (149)

5 Etoo (75)

6 Kak (58)

7 Ibrahimovic (50)

8 Rooney (35)

9 Drogba (33)

10 Gerrard (32)