brbrNga lotet e kupes se Amerikes dhe deklaratat per terheqje nga kombetarja tek rikthimi me gol qe i jep shpresa dhe gezim nje populli te tere Ky eshte Leo Messi ylli i futbollit boteror i cili u bind te bente prapaktheu nga trajneri i ri i perfaqesues argjentians Edgardo Bauza duke qene serish shpresa e madhe e kombetares se ketij vendi per nje trofe qe i mungon kaq shume atij dhe Argjentines Ne Rio Dela Plata pleshti shenoi golin e fitores 1 me 0 te Argjentines kunder Uruguait ne nje ndeshje te veshtire te vlefshme per kualifikueset e boterorit per zonen e Amerikes Latine Mesi shenoi me te majten nga jashte zone ne minuten e   43 mes nje grumbulli te madh lojtaresh miq e fale nje topi qe u devijua per te shkuar ne rrjete Ne fund te pjeses se pare Argjentina mbeti me 10 lojtare pasi Dybala doli me te kuq por vendasit arriten te ruanin kete fitore te cmuar qe e cuan ne krye te renditjes me 14 pike 1 me shume sesa Uruguai 13 pike ka edhe Kolumbia ne vendin e dyte pasi mundi 2 me 0 ne shtepi Venezuelen me gola te Hames Rodriges dhe Torres ne nje ndeshje ku humben edhe dy penallti me Baken dhe Hames Rodriges Ngjitet Brazili qe tani ka 12 pike pasi mori nje fitore spektakolare 0 me 3 ne fushen e  Ekuadorit i cili deri tani ishte kryesuesi i grupit Gabriel Jesus sulmuesi i blere nga Man City dhuroi spektakel Ne minuten e 70 ai fitoi penalltine qe u kthye ne gol nga Nejmar dhe me pas realizoi nje dopiete ne minutat 87 dhe 92 Ne kuote te barabarte pikesh me Brazilin edhe  Paraguai qe mori nje fitore te cmuar 2 me 1 ne shtepi ndaj Kilitbrbr
brbrbrbr
brbrbrbrbr