Zvendskryeministri, njkohsisht ministri i Jashtm, Ilir Meta, vizitoi dje t plagosurit e aksidentit n Fush-Arrz, t cilt ndodhen n Spitalin Ushtarak. Meta theksoi pr mediat se ndihet i tronditur nga kjo tragjedi e rnd q ka prekur gjith opinionin publik, duke shtuar se vlerson solidaritetin e t gjith shqiptarve n lidhje me kt ngjarje t rnd. Ai, gjithashtu, vlersoi punn e mir t mjekve, t cilt po u japin t gjith ndihmn mjeksore t plagosurve. “Shpresojm q gjendja e t plagosurve t vij duke u prmirsuar. Jam i bindur q ngjarja e rnd me prkrahjen q po tregon i gjith opinioni do t kaloj dhe do t gjendet mnyra pr t’i ndihmuar t gjitha familjet”, - theksoi Meta. Zvendskryeministri premtoi se qeveria shqiptare do t'u ofroj t gjitha ndihmat e nevojshme familjeve t viktimave t aksidentit rrugor n Fush-Arrz, duke theksuar se solidariteti i qeveris nuk do t ndalet.