var fbShare url httpvizionplusalmeta-rizgjidhet-kryetar-i-lsisize smallbrbrIlir Meta do te vijoje te jete Kryetar i Levizjes Socialiste per Integrim Pas numerimit te votave te mbi 42 mije anetareve Meta mori mbeshtetjen e 76 te tyre Nderkohe qe rivalet e tij Perparim Spahiu dhe Shezai Rrokaj moren perkatesisht nga 12 te votave Rezultatet u publikuan nga drejtuesja e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve ne LSI Ornela Muhametaj Pas shpalljes se votimit per kryetar vijon procesi i numerimit te votave per delegatet e Konventes Kombetare Zgjedhore te 3 dhe 4 dhjetorit Ilir Meta drejton LSI-ne qe prej vjeshtes se vitit 2003 pas shkeputjes se tij dhe disa deputeteve te tjere nga Partia Socialistebrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br