Transmetuar me 10062016 - 2018Ekspertet kane zbuluar menyren per tu ardhur ne ndihme personave qe vuajne nga gjendja e vazhdueshme e ankthit dhe stresit permes reduktimit te disa produkteve dhe shtimit te disa te tjeravebr
br
Personat qe konsumojne shume kafeine jane te prirur te kene nivel me te larte stresi dhe duke reduktuar sasine e kafeines do te ndihen me te qete Por ekspertet keshillojne qe reduktimi te mos jete i menjehershem por te vije dalengadale pasi efekti i kafeines eshte i ngjashem me ate te droges dhe lenia e menjehershme mund te shkaktoje kriza ne organizembr
br
Nje tjeter hap i rendesishem eshte vendosja e prioriteteve Duke pasur parasysh se cfare do me shume fokusohesh tek ajo dhe ne kete menyre te gjitha energjite shfrytezohen per gjerat qe ti vendos tu japesh rendesibr
br
Rritni nivelin e hormonit pergjegjes per lumturine Ate e perftoni duke konsumuar produkte si peshku banania frutat e thata bajamet dhe kikiriketbr
br
Mbani te qendrueshem nivelin e sheqerit luhatjet e tij shkaktojne gjendje stresibr
br
Truri yne ka nevoje per Omega-3 lende qe gjendet ne sasi te medha tek peshkubr
br
Per te pasur jete te qete e pa strese eshte shume e rendesishme te flini mire Nje gjume i rehatshem ndikon ne gjithe diten pasardhese


Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT 14
Pas

Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT
Pas
lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix