Më në fund Milani është rikthyer te fitorja pasi ka mposhtur mbrëmjen e sotme 2-1 Romën.

Kjo ishte fitorja e parë e kuqezinjve pas 3 humbjeve radhazi.

Golat për Milanin u shënuan nga holandezi Van Ginkel dhe sulmuesi italian, Destro, ndërsa golin e vetëm për Romën e shënoi Toti nga penalltia.

Pas kësaj fitoreje Milan ngritët në vendin e 100të me 46 pikë, ndërsa Roma mbetet në vendin e dytë me 64 pikë.
/GS/