Kuvendi votoi pasditen e sotme në një seancë të jashtëzakonshme ndryshimet në kabinetin qeverisës. Ministrat e rinj qëndronin të ulur në lozhën e sallës, ndërsa të shkarkuarit kanë zbritur nga podiumi për tu ulur si deputetë të thjeshtë krah për krahë me njëri-tjetrin.


Ndërsa kryeministri Edi Rama është fotografuar teksa qëndronte i vetëm dhe shihet duke mbajtur dorën në kokë.


Lista e plotë e votimit për shkarkimet dhe emërimet e ministrave


Votimi për shkarkimet e ministrave:

Senida Mesi- 76 vota pro

Arben Ahmetaj- 77 vota pro

Damian Gjiknuri- 76 vota pro

Lindita Nikolla- 77 vota pro

Mirela Kumbaro- 76 vota pro

Niko Peleshi- 77 vota pro

Sonila Qato- 77 vota pro


Votimi për emërimet e ministrave:

Erion Braçe- 77 vota pro

Eduard Shalsi: 77 vota pro

Elisa Spiropali- 77 vota pro

Bledar Çuçi- 77 vota pro

Belinda Balluku- 77 vota pro

Anila Dena- 77 vota pro

Besa Shahini- 77 vota pro16 janar 2019 (gazeta-Shqip.com)