Një prej anëtareve të Këshillit Bashkiak të Tiranës ka dhënë dorëheqje më 17 maj, ditën kur u shemb ndërtesa e Teatrit Kombëtar.


20479605_1540396249357270_8678941303660119577_n


Genta Mezini shkruan se dorëheqjen ia ka dërguar edhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.


Ajo thotë se dorëhiqet për arsye personale. Arsyet e mia janë personale dhe skam ndërmend ti bëj publike, shkruan midis të tjerash.


05b3742e-644d-4918-a748-a9fe62d3d8f4


Në një mesazh në Facebook po atë ditëm Mezini-Dedej shkruan se  duhet të edukojmë brezin e ri me dashurinë për artin dhe kulturën.


Ta fillojme me edukimin e nje brezi te ri ndryshe nga ne. Ti edukojme me dashurine per kulturen dhe artin, me respektin ndaj historise ne kuptimin e drejte te saj. Mjaft më me perbindsha!- shkruante ajo më 17 maj në Facebook.


1


Ajo ka qenë herët në radhët e LSI-së, ndërsa në 2017-n u bashkua me grupin e PS në këshillin bashkiak.