Modelja e njohur, Taryn William ka rrëfyer sekretin që e bëri atë një ndër femrat më të pasura, me dy biznese të sukseseshme.


 Ajo u regjistrua në një firmë modelingu kur isha 15 vjec, ndërsa në moshën 21-vjecari hapi agjencinë e saj.


Në fillim unë bëja gjithcka vetë, duke nisur nga përgjigja e telefonatave. Më vonë mësova se është e rëndësishme që të punësosh një skuadër të suksessshme që të inspiron dhe mund ti besosh. Unë gjithashtu nuk kisha shumë informacion rreth përpunimit të parave në biznes, por me ndihmën e një kontabilisti kam mësuar se sa e rëndësishme është të kuptojmë financën,  -tha ajo për Femail.


Në 2016, ajo hapi biznesin The Right Fit, që ka të bëjë me të gjithë njerëzit që kërkojnë veshje të markave të ndryshme.


Ndërkohë, ajo shpjegon se pasuria vjen kur njerëzit që punojnë me të, janë shumë të fokusuar dhe kanë komunikim me njëri-tjetrin për të diskutuar gjithcka që puna të bëhet mirë.


/oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter