Paraqitja e dobet e Ferrarit ne garen per Cmimin e Madh te Kanadase me Alonson ne vendin e gjashte dhe Raikkonen ne te 10-in i ka prishur humorin presidentit Luca di Montezemolo aq sa durimi mesa duket i eshte sosur nga zhgenjimet e njepasnjeshme citon Supersportbr
br
Ai tha se nuk beson te mrekullia brenda nje afati te shkurter nderkohe qe theksoi se po punohet shume per te ardhmen duke e ditur se cfare eshte bere per kete vit nuk eshte bere mirebr
br
Ndonese nuk dha ndonje emer konkret merret me mend kollaj se kujt ia drejton gishtin presidenti i kokekuqesbr
br
Iu referua ish bosit te skuadres Stefano Domenicali i cili pagoi per rezultatet e dobeta duke u larguar para kohe nga drejtimi i Ferraritbr
br
Gjithsesi me koken ulur ne Maranello fatin e ketij sezoni e pranojne si nje fakt te kryer duke kerkuar qe ky kampionat te mbyllet me nder por puna realisht eshte perqendruar per vitin 2015br
br
E pranoi kete edhe vete Luca di Montezemolo Presidenti i Ferrarit ne fund pohoi se skuadra po kalon nje moment te veshtire ku ka pak gjera per te thene e shume pune per te berebr
br


lang enUS

p idlast