Transmetuar me 20022016 - 1317
Tirane 20 shkurt 2016 NOAal- Kreu i Kuvendit Ilir Meta thote se mosdekretimi i ministrave te rinj nga Presidenti Bujar Nishani nuk duhet te keqperdoret per te sjelle konflikte apo kriza kushtetuese artificialebr
br
Duke folur sot nga selia e LSI ai deklaroi se ka nevoje per nje klime bashkepunuese ne respekt te Kushtetutes ndersa shprehu besimin qe gjithcka do te ece sipas parashikimeve qe ben Kushtetutabr
br
Une besoj se ne kemi nevoje per nje klime sa me bashkepunuese midis institucioneve ne respekt te zbatimit te Kushtetutes edhe besoj qe gjithcka do te ece sipas parashikimeve qe ben Kushtetuta Keshtu qe nuk kam asnje arsye per te qene i shqetesuar se nje iniciative e tille do te keqperdoret per te sjelle konflikte apo kriza kushtetuese artificiale dhe te panevojshme u shpreh Metabr
br
Ne vijim ai shprehu bindjen se reforma ne drejtesi do te realizohet pavaresisht se sic tha ai ka alarme te panevojshmebr
br
Sipas tij e gjithe axhenda e reformes ne drejtesi ka ecur sipas afateve te parashikuara dhe se kushtezimet kane ardhur nga axhenda e vete Komisionit te Veneciasbr
br
Deklarata e tij u dha teksa bashke me sekretarin e pergjithshem te LSI Luan Rama informuan se Kryesia e Levizjes Socialiste per Integrim mori sot disa vendime te rendesishme qe kane te bejne me procesin e riorganizimit strukturor ne te gjitha nivelet dhe per zhvillimin e fushates se zgjedhjeve ne partibr
br
Rama beri me dije se hapet nje proces i madh diskutimi dhe debati ne strukturat e Levizjes Socialiste per Integrim qe fushata e zgjedhjeve te shnderrohet edhe ne nje fushate levizjeje mendimi debati propozimesh alternativash me qellim qe te shkojme ne Konventen zgjedhore dhe ne garen per te zgjedhur kryetarin e partise me kontributin dhe perfshirjen e te gjithe asaj armate te madhe te anetareve te militanteve te simpatizanteve dhe te veprimtareve te Levizjes Socialiste per Integrimbr
br
Kjo fushate qe nis nga fillimi marsit dhe shkon deri ne fund te vitit ka ne fokus nderkaq edhe nje rivleresim te te gjithe anetaresise se partise Ne aktualisht sot kemi nje efektiv partie ne kufijte e mbi 40 mije anetareve te LSI-se por per tju pergjigjur interesit dhe deshires se madhe te te rinjve per tu anetaresuar dhe qe ky proces te jete i natyrshem e gjithe kjo faze do te shoqerohet edhe me aplikimin per te marre karten e re te anetaresise deklaroi Ramaaynoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal


lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix