Pas rnies nn 90 dollar t mimit t nafts dhe pas shokut q shnoi nj dit m par, bursa e Mosks sht mbyllur sot ende pa u hapur. Autoritet kan urdhruar q n orn lokale 13:00 t mbyllet bursa, e cila dje shnoi edhe rnien m t lart t kryeqyteteve botrore, me 19.1 pr qind. Ekspertt flasin se shkak i rnies s konsiderueshme t burss n kt vend, ka qen ulja e mimit t nafts si dhe lufta n Kaukaz. Q nga maji, rezulton q bursa t ket humbur 64 pr qind. NDRKOH q humbja ditore e kompanive ruse ka arritur deri n 100 miliard dollar.