Moti duket se do të jetë kapriçoz në Ditën e Verës, duke gjeneruar reshje shiu.


Ndërkohë që një fuqizim i përkohshëm i shirave në të gjithë vendin do të nisë që këtë mesditë të së martës.


Pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë kushtet e motit duke sjellë kthjellime në territor kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme.


Temperaturat e ajrit do të ulen me 2 3°C në të dy ekstremumet termike të ditës, të cilat luhaten nga 3 në 20°C.


13 mars 2018 (gazeta-Shqip.com)