Jose Mourinhon nuk e kanë bindur 7 golat e Romero Lukakut pas huazimit në Everton. Trajneri i Chelseat ka thënë se Lukaku është një futbollist që flet shumë.


"E kemi përcjellur lojën e Lukakut te Everton. Për mua ai është një futbollist që flet shumë. Ai mund të qëndronte në Chelsea sikur të fliste më pak. Ne nuk kemi nevojë për të dhe asnjë sulmues tjetër. Sulmuesit tonë po punojnë shumë dhe janë të etur për gola" ka thënë Mourinho./Indeksonline/