Komplikohet transferimi i trajnerit Jose Mourinho nga Interi tek Real Madrid.

Gjithe problemi qendron ne 16 milione eurot qe spanjollet duhet te derdhin ne arken e zikalterve pasi portugezi po prish kontraten me Interin, e cila skadon ne vitin 2013. Sipas shtypit spanjoll, Massimo Moratti i ka propozuar Realit nje pakete qe perfshin transferimin e Mourinho-s dhe shitjen e Maicon e Quaresma per 35 milione euro.

Nga ana tjeter Reali nuk ka ndermend te pranoje sepse nuk i pelqen lojtari portugez i krahut te majte. Gjithesesi, Perez eshte i gatshem ta mbylle ceshtjen brenda 48 oreve.