Jose Mourinho e ka uruar Barcelonën për titullin në La Liga që në konferencën e parë pas ndeshjes me Espanyol. Trajneri i Real Madridit refuzoj të komentoj situaten e Pepe dhe Casillas duke e uruar Barcelonën.


"Mos më pyetni për situatën e Pepe dhe Casillas. Sot më e rëndësishme është të flasim për kampionin e ri. Unë dua të uroj Barcelonën për titullin e fituar. Ata parën një sezon fantastik dhe që nga sot ata kanë titullin, që deri më sot ishte i joni.


Uroj trajnerin, lojtarët, tifozët dhe stafin teknik për këtë titull të merituar" deklaroj Mourinho./indeksonline/