Kryetari i Komunitetit Musliman shqiptar haxhi Selim Mua ka uruar t gjith besimtart mysliman shqiptar brenda dhe jasht Shqipris, festn e Fitr Bajramit. N mesazhin e urimit, Mua uron q kjo fest t sjell me ndihmn e Zotit gzim dhe harmoni.Profeti Muhamed (paqja dhe bekimi i Zotit qofshin mbi t) na thot se n bajrame duhet t tregohet gzim e hare, me qllim q t manifestohet uniteti, toleranca, forca dhe vllazrimi. Pr kt arsye myslimant prjetojn n kt fest, gzimin dhe lumturin e agjrimit gjat muajit t Ramazanit pr hir t Allahut, e kaprcimit t vshtirsive dhe t uarjes n vend t urdhrit t Zotit-thuhet n mesazhin pr mijra mysliman shqiptar.Ditt e Bajramit jan ditt e lumturis s prbashkt me vllezrit tan, ditt e lulzimit t ndjenjs s unitetit, paqes e shndetit, t gzimit t prbashkt me t afrmit, fqinjt, shokt dhe t gjith njerzimin-vijon.I uroj edhe njher besimtarve shqiptar, ta jetojn gzuar kt fest. Le t sjell kjo fest m shum mirsi, afrimitetit, paqe dhe dashuri mes njri-tjetrit, n t mir t shoqris, kombit dhe tr njerzimit-prfundon mesazhin e urimit, krye i Komunitetit Mysliman t Shqipris haxhi Selim Mua.