Sknderbeu

Pas tri pikve t para n sezonin 2010-2011 t Kategoris Superiore, t cilat u morn n tavolin pas problemeve n sfidn me Besn, tashm Sknderbeu krkon fitoren n fush. Prball korarve, sot n fushn e lojs do t zbres Teuta, nj skuadr me mjaft element t rinj dhe q n letr duket si nj kundrshtar i leht. Megjithat, trajneri Shklqim Mua duket se i trembet m tepr euforis n kampin bardhekuq. Kjo pasi paraqitja n javn e par t kampionatit ka qen bindse, ndrsa entuziazmi sht i madh, mbi t gjitha prej investimeve t jashtzakonshme n merkato. Drejtuesi i stolit t Sknderbeut krkon t shmang surprizat e pakndshme dhe t mbaj nn tension skuadrn, n mnyr q lojtart t japin maksimumin dhe jo t hyjn n fush me mendimin se e kan fituar sfidn. “Luajm javn e dyt t kampionatit, por pr t gjitha skuadrat Superiorja ende nuk ka filluar mir. Pr kt arsye duhet t jemi t prqendruar pavarsisht emrit t kundrshtarit dhe t mos shfaqemi euforik”, deklaroi Mua. M tej, duke par nga e ardhmja, ai theksoi se tri pikt me Teutn jan mjaft t rndsishme, ndrsa konfirmoi se ekipi ka ende nevoj t konsolidohet. Tekniku shtoi: “Jemi n momentin kur duhet t mendojm t marrim rezultatet dhe t konsolidojm ekipin, prpara se t nis faza ‘e nxeht’ e kampionatit”.
#