Trajneri i Dinamos, Shkelqim Muca deklaroi pas ndeshjes se ekipi i tij e m,eriotoi fitoren dhe se nje episodi qe eshte kontestuar ne fund mund te jete i dyshimte, por jo fitorja dhe ecuria e skuadres se tij. - "Ishte nje episod qe duhet ta shohim mire, nga pamjet televizive," - theksoi Muca. - "Dinamo nuk ka nevoje per ndihmen e gjyqtareve. Ekipi po ecen me te njejtin ritem dhe e meritoi si fitoren dhe vendin ku ndodhet aktualisht." Trajneri i Dinamos eshte shprehur se akuzat e ngritura ndaj bluve jane te pabaza. Sipas tij, ne nje ndeshje 90 minuteshe gjykimet nuk jane perfekte, pasi gjyqtari mund te bej gabime njerezore. Duke i marre ndeshjet nje e nga nje dhe te gjitha takimet e luajtura deri tani, Dinamos, sipas Muces, nuk i eshte dhene asnje favor, sic mund te pretendohet. "Nese marrim dhe analizojme cdo ndeshje te kampionatit, Dinamo nuk eshte favorizuar nga ndonje vendim i gabuar i gjyqtarit," - perfundon Muca. Trajneri i Dinamos, ndersa kampionati po shkon drejt perfundimit te fazes se pare, shprehet i kenaqur me ecurine e deritanishme te skuadres se tij dhe thekson se mbetet e gjate rruga, para pretendimit final. Blute pas barazimit te Tiranes ne Korce kane thelluar diferencen me kampionet ne fuqi ne 14 pike dhe ndodhet 10 pike para kavajasve,q e i ndjekin ne vend te dyte.