brbrKryetari i Lidhjes Demokratike te Kosoves Isa Mustafa i ben thirrje drejtueses se seances konstituive Flora Brovina qe te therrase sa me pare deputetet ne vijimin e kesaj seance Permes nje postimi ne Facebook Mustafa tha se Brovina nuk duhet te prese me sepse nuk do te ndodhe ndonje mrekulli Le ta therrase vazhdimin e seances Le te provoje PDK me kandidate dhe nese nuk fiton te mbyllet ky cikel i deshtimeve shkruan Mustafa Me tej ai vijon duke thene se Kosova ka nevoje per nje qeveri me diversitet dhe shumica e perbere nga LDK AAK Nisma e Vetevendosje se bashkua me partite e minoriteteve e garantojne kete Ky diversitet sipas tij do te mundesoje qe kjo qeverisje te mos prodhoje sistem te korrupsionit krimit te organizuar dhe te mos mund te kape shtetin Ne rast se zonja Brovina nuk therret se afermi seancen konstituive burime brenda bllokut jane shprehur se mund ta bejne vete kete Sipas ketyre burimeve treshja LDK AAK dhe Nisma te mbeshtetura edhe nga Vetevendosje do te provojne qe te perserisin seancen konstituivebrbr
br