N seancn plenare t pasdites deputett e Kuvendit t Shqipris krahas imunitetit t ish-Ministrit t Mbrojtjes Fatmir Mediu, do t votojn edhe dekretet e presidentit Bamir Topi pr antart e Gjykats s Lart. Gjitha sht vendosur n konferencn e kryetarve n Kuvend.Kreu i Grupit Kuvendor Demokrat, Astrit Patozi bri me dije pas mbledhjes se dekretet do t votohen sot, ndrsa pr kt kishte rn dakord edhe opozita.

Sikundrse msohet, votimi pr dekretet e Presidentit pr antart e Gjyakts s Lart dhe imunitetin e deputetit Fatmir Mediu do t kryhet i fsheht dhe me kuti.