brbrVendimi I Keshillit te Larte te Drejtesise per te mos shkarkuar gjyqtarin Gjin Gjoni eshte skandaloz dhe qesharak Keshtu ka reaguar Ministri I Drejtesise Nasip Naco I cili theksoi ne nje dalje publike se vendimmarrja e nje dite me pare e KLD-se deshmon se qeveria nuk mund te bashkepunoje me me kete Keshill U takon deputeteve te Kuvendit te zgjedhur nga vota e popullit te vendosin se cfare do te bejne me anetaret e KLD-se Do te mbyllin syte apo do te ndahen perfundimisht nga kjo vendimmarrje skandaloze- u shpreh Naco Kreu I dikasterit te Drejtesise u beri thirrje qytetareve te denoncojne rastet e abuzimit te gjyqtareve Gjyqtaret jane bere si Sudja duke fshehur pasurine- ishte batuta e ministritbrbr
br