Supersport ka sot n program shum ndeshje interesante nga kampionatet m t rndsishme t Europs. Seria A ka n mbrmje prballjen Napoli – Xhenoa, nj takim q vlen pr zonn empions pr ekipin vendas. N Bundeslig Bajerni i Mynihut dhe Shalke do t presin respektivisht Mainzin dhe Hofenhajmin. T dy skuadrat synojn arritjen e kreut ku ndodhet Leverkuseni. Primera Division e mbyll n ora 22:00 sfidn Deportivo La Korunja – Real Madrid. Madrilenve nuk i lejohen gabime nse duan t luftojn me Barcelonn pr titullin kampion.