Sonte, po mbahet nata finale e festivalit ‘Top Fest’ i cili këtë mbrëmje përmbyll rrugëtimin e tij për rreth katër muajsh sa zgjati. Në edicionin e sivjetmë, kanë konkurruar rreth 160 këngëtarë. Në gjysmë finale për herë të parë rreth 39 këngëtarë kënduan live dhe për të ardhur në natën finale, me 13 këngëtarë, 9 çmime dhe çmimi i madh që do të jepet sonte nga juria dhe publiku.Festivali po prezantohet nga Ledjon Liço dhe Marina e Luana Vjollca.Deri më tani, janë ndarë disa çmime dhe tutje pritet të shpallet edhe fituesi i edicionet të sivjtme të Top Fest./Indeksonline/