Ndahet nga jeta futbollisti Alfred ZiajiE premte 08 Shkurt 2013 1323

p styletext-align justify Ndahet nga jeta futbollisti Alfred Ziaji Ish-futbollisti i njohur i Flamurtarit por edhe i ekipit kombetar te futbollit Alfred Ziaji u nda nga jeta sot ne mengjes ne moshen 52-vjecarePrej 5 ditesh ai ndodhej i shtruar ne spital ndersa gjendja e tij shendetesore paraqitej teper e rende Ish-futbollisti i viteve 80 vuante ceroza hepatite e cila prek melcine Alfred Ziaji ka qene nje nga futbollistet me te medhenj te viteve 80 te skuadra e Flamurtarit Karrieren futbollistike e filloi ne vitin 1979 deri ne vitin 1991 ku u shpall edhe kampion me Flamurtarin Pjese e skuadres vlonjate ne ditet me te lavdishme kur Flamurtari kaloi deri ne turin e trete te kupes UEFA ne edicionin 87-88 Pas viteve 2000 Ziaji formoi shoqaten e minifutbollit dhe futbollit salles ndersa prej vitit 2009 ishte anetar i komitetit ekzekutiv te Federates Shqiptare te Futbollit Ne kujtim te Alfred Ziajit ne te gjitha stadiumet e futbollit kete fundjave do te mbahet nje minute heshtje ndersa futbollistet e skuadrave do te luajne me shirit te zi ne krahp
p