Mbi 20 subjekte do t hetohen nga prokuror t rrethit Tiran pr ndrhyrje t paligjshme n rrjetin e shprndarjes s ujsjellsit. Vet kreu i ksaj drejtorie n Tiran, Sait Dollapi depozitoi n mesdit n prokurorin e rrethit, kallzimet penale, duke shnuar kshtu rastin e par t procedimeve penale mbi konsumatort. Pas dorzimit te padive, drejtori i ujsjellsit, u bri apel konsumatorve t lidhin kontratat pr ujin, ndrkoh q masa deri n pushime nga puna jan marr dhe pr 6 faturist q kan abuzuar me detyrn. Kjo jan padit e para penale q bhen pr ndrhyrje t paligjshme n rrjet, ndrkoh q t tjer raste, pritet t’i paraqiten organit t akuzs pr procedime penale dhe shkelje administrative.