Ilir Hoti ish-guvernator i Bankës së Shqipërisë ka ndërruar jetë sot njoftojnë burime të afërta me familjen.


Hoti, ka qenë një nga ish-të burgosurit e çështjes Arsidi bashkë me ish-kryeministrin Vilson Ahmeti.


I lindur në 1957 në Durrës, Hoti mbante gradën shkencore të profesorit të asociuar.


Marrë nga: Gazetadita


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter