Probleme serioze per Belgjiken ne prag te cerekfinales se Europianit me Uellsin qe do te zhvillohet ne stadiumin e Lilles Mbrojtesi Jan Vertonghen ka perdredhur kaviljen gjate stervitjes dhe nuk mund te jete ne dispozicion te trajnerit Marc Wilmots per kete ndeshjebr
br
Futbollisti i Tottenhamit nuk mund ta vendose kemben ne toke e per kete arsye stafi teknik duhet gjeje nje zgjidhje tjeter shkruan supersport Me shume mundesi do te aktivizohen titullare Denayer dhe Jordan Lukaku vellait te sulmesit Romelu Lukakubr
br
Demtimi i Vertonghen erdhi ne nje moment delikat pasi ndaj uellsianeve do te mungoje per arsye kartonesh edhe Thomas Vermaelen Para se te niste Europiani Belgjika humbi po per arsye demtimi kapitenin Vincent Kompany Nicolas Lambaerts dhe Dedryck Boyata cka do te thote se per te ndalur Bale Wilmots eshte i detyruar te aktivizoje kater emra pa shume eksperience ne prapavijebr
br
Jordan Lukaku i cili luan me Oostenden ne kampionatin belg eshte aktivizuar ne vetem 4 takime me kombetaren ndersa Denayer qe sezonin e kaluar luajti me Gallatasarajin ne forme huazimi nga Manchester City numeron 7 takime me perfaqesuesenbr
brlang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix