brbrKryeministri Edi Rama nuk ka asnje dyshim se qellimi i vetem i opozites eshte bllokimi i reformes ne drejtesi Shefi i qeverise thote se edhe protesta ne Bulevard eshte nje menyre per te penguar ngritjen e komisioneve te vettingut Nga Ministria e Brendshme ku mori pjese ne aktivitetin per rolin e policeve femra Rama deklaroi se respekton protestuesit por jo organizatoret Sipas kreut te qeverise drejtesia duhet te clirohet njehere e pergjithmone nepermjet vettingut Kryeministri Rama vleresoi punen e policise dhe theksoi se ajo eshte me e sulmuara pasi shkeputi lidhjet kriminale te botes se krimit me politiken Ndersa Ministri i Brendshem Saimir Tahiri tha se roli i gruas ne polici i ka dhene nje tjeter qasje respektimit te ligjit ndersa ne 3 vite femrat ne polici jane 14 perqind e te gjithe trupesbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br