Majkell Balak do te jete ne dyshim per t'u aktivizuar ne ndeshjen e radhes per Gjermanine, ne permbushje te objektivit, ne finalet e boterorit afrikan. Ekipi i Joakim Lev siguroi kualifikimin per ne finalet e Kupes se Botes dhe ndeshja e fundit me Finlanden pritet qe te jete sa per statistike. Fitorja minimale, 1-0 ndaj skuadres se Gud Hidinkut ne Rusi ishte mese e mjaftueshme, qe gjermanet te arrinin objektivin, per te shkuar ne finalet e Kupes se Notes. Balak e perfundoi ndeshjen, por pas saj ka pasur disa probleme. Mesfushori nuk do te jete as ne dispozicion te Celsit, kete te merkure, ne ndeshjen e Premier Liges ndaj Aston Viles.