Nga samiti i Londrës, komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn bëri me dije se javën e ardhshme do të vizitojë Tiranën dhe Shkupin.


Ai foli për çështjen e kufirit detar mes Shqipërisë dhe Greqisë, ku theksoi se ka pasur progres në marrëveshjen mes palëve.


Për sa i përket negociatave, Hahn deklaroi se mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë.


10 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)