Policia gjermane dhe skuadra Werder Bremen, kanë vendosur të mos shtyjnë ndeshjen e Bundesligës, mes Bremenit dhe Wolfsburgut, pavarësisht kërcënimeve që thuhet po vijnë nga grupet islamike, shkruan Novosti.rs, transmeton Indeksonline.
Policia lokale në Bremen ka rritur sigurinë për ndeshjen e ditës së diel, pas kërcënimeve terroriste që kanë marrë, për ndeshjen Werder Bremen – Wolfsburg.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Zyrtarët e Werder Bremen thuhet se janë në kontakt të vazhdueshëm me policinë, dhe se kanë marrë vendim që ndeshja të luhet.
Ndeshja mes Werderit dhe Wolfsburgut, luhet nesër duke filluar nga ora 17:30./Indekosnline/