Newcastle - Benfica - Sot ne Vizion PlusE enjte 11 Prill 2013 0000

Newcastle - Benfica - Te enjten ne Vizion PlusSot ne Vizion Plus ndeshja e kthimit e perballjes mes shqiponjave te Benfikes dhe ishulloreve te Newcastle Djemte e Jorge Jesus ne leter duket se kane hedhur nje hap te rendesishem drejt kualifikimit per ne gjysemfinalet e UEFA Europa League pas fitores ne shtepi ndaj ishulloreve te Newcastle me rezultatin 3-1 ne takimin e parebr
Duke lene pas kujtimet e keqija ne perballjet e meparshme te cerekfinaleve ndaj ekipeve portugeze miqte nga Anglia ishin te paret qe kaluan ne avantazh me Papiss Ciss por shume shpejt do te vinte barazimi i vendasve nga Rodrigo 2 golat e shenuar me pas ne harkun e 6 minutave te pjeses se dyte do te fiksonin rezultatin ne shifrat 3-1 te cilin per te ecur me tej do te duhet ta mbrojne ne perballjen e kesaj se enjtebr
Sfida mbetet e hapur sidomos kur luhet ne nje stadium me nje tifozeri te zjarrte si ajo e Newcastle ndaj dhe nuk ka asgje per tu humbur ne nje ndeshje qe premton spektakelp