Transmetuar me 22092016 - 0925
Nga Edison Ypibr
br
Avioni i Ishmit u nis per pune te mira Por ngeci dreqibr
Do merrte me vete dhe do flakte ne nje grope me krokodila te uritur te gjithe ata surratqenat ata bajgat plehrat te cilet edhepse jane ne pushtet edhepse kane nje mije pune per te bere merren me Doktorinbr
Do ngarkonte ne bord dhe do ti zbarkonte ne ishullin e Sazanit ku mes gjarperinjve te helmatisur te kalonin reston e jetes hordhine e gjoja demokrateve pa asnje aftesi asnje talent asnje deshire per te bere ndonje pune a per te dhene ndonje ndihmese te cilet duke pritur qe Partia Demokratike te vije ne pushtet dhe ata te zene ndonje pune sa me te kollajshme me sa me teper pare nuk bejne asgje tjeter vecse llallallara neper kafenera duke kritikuar Kryetarin e tyrebr
Avioni ne fjale i cili duket i vogel nga jashte por nga brenda eshte i madh nuk do linte pa ngarkuar te gjithe ata qe shiten voten Po te mos i ishte thyer rrota dhe te mos ngecte qe keta edepseze te zene ment avioni do ti merrte dhe do ti flakte ne keneten e Karavastase per te ndejtur pa ngrene e pa pire nja nje vit mes baltrave dhe gaforreve Po ashtu do merrte dhe do ti hidhte nga dy mije metra lartesi mbi shkembinjte prapa Dajtit ku do beheshin cika-cika edhe ata qe voten e blenebr
Ca sigurimista dhe nomenklaturista qe bejne sikur nuk e dine se kurvi ishte nje gangster vrases qe e mbajti peng Shqiperine dhe shqiptaret duke i fukarallepsur si mos o Zot jane ndare gjoja me dysh dhe po bejne sikur po debatojne me njeritjetrin per te gjetur ku gaboi e ku sgaboi kurvi Keta ndyresira avioni i Ishmit do ti merrte do ti hidhte mes ujqve te uritur te pyjeve te Pukes por ce do se per shkak te rrotes qe ju thye dreqi ngecibr
Po te mos i ishte thyer rrota dhe dreqi te mos kishte ngecur dibranet qe nuk kane qene kurre ne Kukes nga Kalaja e Dodes avioni i Ishmit do ti hidhte te Dogana e Morinit per tu kthyer me kembe ne Diber Ne te njejten menyre ai avion kuksianet qe nuk kane qene kurre ne Diber nga Kalaja e Dodes do ti flakte ne Peshkopi per tu kthyer me kembe ne Kukes Keshtu edhe kuksianet edhe dibranet sedentare qe gjithe kohen mburren se gjate historise ketu e ketje neper perrenj e lumenj qe u bene te kuq nga gjaku kane vrare kaq e aq mijera serbe do merrnin nje mesim per te qene me te permbajtur me mburrjet dhe me konsistente ne dashurine ndaj truallit te tyre As kjo su be e mundur se rrota u thye dreqi ngecibr
Me hajvanet qe rrahin te hiqen per patriote duke folur keq per Skenderbeun Shen Terezen Kadarene Ismail Qemalin Nolin Ahmet Zogun avioni i Ishmit do tregohej me i ashper do ti hidhte cullak pa asnje rrobe ne trup ne mes te detit me dallge pa asnje shprese shpetimi mirpo me ngecjen e dreqit as kjo nuk u be e mundurbr
Esat Toptani ishte nje shqiptar i fuqishem nje Pasha i madh qe pa ju dridhur qerpiku i hyri Sulltanit ne saraje i dha ultimatum e detyroi ta leshonte fronin dhe ti jepte fund perandorise bashke me perandorine edhe sundimin turk mbi Shqiperine avni rustemi ishte nje komunist i ndyre nje vrases me pagese Per budallenjte qe keto te verteta nuk i dine avioni i Ishmit kishte parashikuar ti conte ti bluante nje nga nje te nje mulli me mokrra andej nga Laberia Por per dreq dreqi ngeci Jo rrota e mullirit te Laberise por rrota e avionit te Ishmit pesoi difekt dhe bluajta aq e deshiruar nuk u realizuabr
Shqiptareve qe makine kane por ne rrugen nga Gramshi ne Maliq nuk kane kaluar kurre avioni i Ishmit do tu jepte nje denim me te bute Do ti fuste ne ca thase dhe do ti zbrazte ne Moglice per ti mbytur ne ujrat e hidrocentralit qe po ndertohet atje sa dhjete here ai i Fierzes Ndersa ata qe nuk i kane pare kurre Kanionet e Osumit dhe Kepin e Rodonit do ti leshonte ne Fushe Arres prejnga te ktheheshin me kembe Doli ai problemi i rrotes per fat te keq dreqi ngeci as ky denim nuk u ekzekutuabr
Syleshat qe shohin filma shqiptare ne televizion bashke me dallamangot qe nuk lidhin dot dy fjale dhe nuk shkruajne dot me teper se dy rrjeshta ne fejsbuk avioni i Ishmit kishte bere nderment ti hidhte ne malesite e Martaneshit te dergjeshin atje ku te shqyejne ujqerit duke ngrene manaferra per dreke dhe supe me gjethe dushku per darke As kete dhe as te tjerat pune te lavderueshme avioni i Ishmit nuk mundi ti beje se kete here ngeci Inshallah kur te vije tjetren here dreqi nuk do ngeci

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix