e Hene 15 Shtator 20141110 amp classwp-caption-text Spartak NgjelabrbrPS e ka detyrim kombetar te emeroje nje ish-guvernator te bankave perendimorebrbrKryetari i Partise Ligj dhe Drejtesi Spartak Ngjela shprehet se vjedhja ne Banken e Shqiperise i kalon 200 milione eurotbr Ne nje postim te tij ne rrjetin social Facebook Ngjela akuzon Banken e Shqiperise per abuzime marramendese me parane publike dhe ku perfitues jane shume persona Kush eshte vjedhesi i Bankes se Shqiperise Te gjithe te tremburit kane pjese ne vjedhje Po cila eshte vjedhja Nga ato qe kane dale deri tani si abuzim ne Banken e Shqiperise vjedhja i kalon 200 milione eurot Shiheni me vemendje gjithe ajo banke ka nje fitim vjetor prej 30 milione lekesh te vjeter Turp Sa nje kioske mizerabel Por Banka ka pasur shpenzime qe i kalojne 40 milione euro ne vit Ku kane shkuar gjithe keto para pyet Ngjela Ai akuzon ish-kryeministrin Berisha se eshte perfituesi i pare nga Banka e Shqiperise ndersa i kerkon Partise Socialiste qe te emeroje nje Guvernator me pervoje ne bankat europiane Kjo eshte arsyeja pse bertasin sot me klithma beneficiaret domethene perfituesit Saliu i pari prandaj prezenca e ketij abuzuesi te paturp dhe te urryer nga populli nderkohe eshte nje turp kombetar A do vijoje hetimi i vjedhjes se Bankes se Shqiperise deri ne fund Por a do te pranoje PS qe te emeroje nje ish-guvernator te bankave europiano-perendimore si Guvernator te Bankes se Shqiperise Partia Socialiste e ka detyre kombetare kete emerim shkruan Ngjela Avokati i njohur i kerkon prokurorit te Pergjithshem te coje hetimin per vjedhjen ne Banken e Shqiperise deri ne fund dhe Kryeministrit Rama qe te emeroje ne krye te saj nje Guvernator te huaj pasi sipas tij ne Shqiperi nuk mund te gjesh nje Guvernator Por ketu ka serish dicka ata qe do ta kundershtojne Guvernatorin e huaj do te jene ata qe kane perfituar nga vjedhjet ne Banken e Shqiperise Me shume do te klithe Saliu8230 dhe kuptohet nga te gjithe shqiptaret se perse Por dy jane pikat qe duhet te rezistojne ne kete lufte Prokurori dhe Kryeministri shqiptar njeri drejt hetimit radikal dhe tjetri drejt emerimit profesional Ne Shqiperi nuk ka pasur dhe nuk mund te kete Guvernator per Banken e Shqiperise8230 perfundon Ngjela komentin e tij ne rrjetin social Facebook Kryetari i Partise Ligj dhe Drejtesi ishte nder te paret politikane qe kerkoi doreheqjen e Guvernatorit Ardian Fullani duke e bere ate pergjegjes per vjedhjen e 713 milione lekeve nga stoku i parase ne Banken e ShqiperisebrbrARISTIR LUMEZIbr

br


tweet